Przekaż darowiznę

Przekaż darowiznę

Sklep charytatywny

Mechanizm sklepu charytatywnego jest powszechny w wielu krajach Europy Zachodniej. British Heart Fundation, Oxfam, Bernardo's, Cancer Research UK czy Fundacja Sue Ryder występująca również w Polsce to flagowe przykłady sklepów z używanymi rzeczami, które łączą sprzedaż z pomaganiem konkretnej grupie odbiorców. Każdy ze sklepów działa podobnie. Łączy proaktywność społeczników z działaniami na polu darowizn i sprzedaży, opłaca podstawowe koszty tej działalności, a zyski przeznacza na działania misyjne. Nasz organizacja w podobny sposób reprezentuje dobrą wolę darczyńców i kupujących, a następnie dba o swoich podopiecznych. Wszystkie te działania łączymy z organizacją zbiórek finansowych i realizacją licznych projektów, w których działamy na rzecz regionu śląskiego.

Sklep charytatywny pozyskuje darowizny rzeczowe. Tworzymy mechanizm odbioru przedmiotów, który ma być jak najbardziej efektywny, dzięki czemu ograniczamy koszty i zwiększamy wysokość dochodów przekazywanych na rzecz podopiecznych. Efektywności tego mechanizmu upatrujemy we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz utworzeniu czytelnego, intuicyjnego systemu przekazywania przedmiotów przez naszych darczyńców. Oferujemy zatem możliwości:

Jak to wygląda w praktyce?

Darowizny lekkie do punktu

Wszystkie przedmioty możliwe do przetransportowania prosimy przekazać do jednego z licznych punktów odbioru, które organizujemy z naszymi partnerami – organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorcami społecznymi i biznesami, które sprzyjają naszej idei. Za naszymi punktami odbioru stoją przedsiębiorcy i menadżerowie z wielkimi sercami, którym ufamy. Listę punktów oraz mapę prezentujemy na głównej stronie.

Darowizny lekkie do paczkomatu

Przedmioty możliwe do przetransportowania można również dostarczyć do sklepu charytatywnego Dobrego Ducha za pośrednictwem paczkomatów. W tym celu nadajemy paczkę na numer telefonu: 724 384 626 oraz numer paczkomatu: RYD10M (Tetmajera 215A, Rydułtowy 44-280). Nasi pracownicy odbierają i magazynują paczki co 48h czym gwarantujemy odbiór każdej darowizny. Szczegółowa instrukcja znajduje się TUTAJ.

Darowizny wszystkie

Niezależnie od gabarytów wszystkie darowizny przyjmujemy w naszej siedzibie, tj. ul. Ofiar Terroru 76, 44-280 Rydułtowy. Biuro, magazyn, sklep wkrótce będą otwarte są w stałe dni. Póki co w celu przekazania darowizny na miejscu umów się telefonicznie: 724-384-626

Darowizny duże, ciężkie

Przedmioty, które nie można przekazać w systemie opisanym w poprzednich punktach można rejestrować w formularzu zgłoszenia darowizny, który dostępny jest tutaj: TUTAJ.

Organizujemy odbiór towarów samochodem dostawczym, który podjeżdża pod wskazane miejsce. Jest to jednocześnie najdroższy dla nas system odbioru przez co prosimy o zgłaszanie przedmiotów, które nie mogą zostać dostarczone w inny sposób, np. duże AGD, RTV, meble, inne przedmioty, które są wartościowe i mogą pomóc fundacji w wygenerowaniu przychodów. Odbiór odbywa się 2 razy w tygodniu. Pracownik sklepu potwierdzi dzień i godzinę odbioru.

Nasza oferta skierowana jest również do darczyńców, którzy poszukują sposobów na sprawne oddanie zalegających na strychach, w garażach, w piwnicach mebli i urządzeń gabarytowych.

KONTAKT

SKLEP

ul. Ofiar Terroru 76
44-280 Rydułtowy

E-MAIL
TELEFON

724-384-626

Fundacja "Dobry start"

ADRES

ul.T. Kościuszki 45A
44-200 Rybnik

KRS
NIP

6423195209

Dane do przelewów

BNP PARIBAS

20 1600 1462 1744 1990 6000 0001

Fundacja uzyskała wsparcie z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

1
baner
Facebook
Instagram
LinkedIn
Skip to content